Nokia N8 - vybavení a funkce telefonu

Jsi připraven na smršť smysluplných a čtivých informací ohledně mé maličkosti jménem Nokia N8? Pokud ano, můžeme se pustit do představení, abys mě lépe poznal. Pokud na mě budeš mít nějaký dotaz, ozvi se do diskusního fóra, které mám vytvořené v menu vpravo.

E-mail a sociální sítě aneb vzhůru k informacím v reálném čase

email Začnu tedy se svým představováním pěkně zostra. Nějak tuším, že sociální sítě pro Tebe nejsou novinkou, e-mail už vůbec ne. Jak by se Ti líbilo, kdybych jako Tvá sekretářka uměla nejen tyto zprávy zesynchronizovat tak, aby ses v nich rychle orientoval? Navíc je všechno připraveno ihned po rozbalení lišty. Získáš tak stálý přístup k novinkám na Facebooku a Twitteru, aby Ti neuniknul žádný zajímavý a důležitý status. E-maily budou chodit v reálném čase, navíc si můžeš nastavit i vlastní vyzvánění na tyto zprávy. Jednoduše Ti Nokia N8 umožní být v kontaktu s přáteli každou volnou chvíli. Nač zapínat notebook nebo počítač kvůli přečtení e-mailu nebo statusu na Facebooku.

Web TV s Wi-Fi = netřeba televize už nikdy více

ocko Napadla Tě někdy představa toho, že bys nepotřeboval/a pro své oblíbené kanály ani zapínat televizi, ale na všechno se v klidu mohl/a dívat na mobilním telefonu značky Nokia N8? Pokud Tě to napadlo, věř, že Nokia N8 to zvládne. Web TV Ti umožní sledovat kanály CNN, BBC, National Geographic a mnoho dalších buď přes 3G nebo Wi-Fi. Oblíbené pořady si můžeš (stejně tak jako kontakty, aplikace, widgety a podobně) přidat na výchozí displej a pouštět si televizi kdykoli se Ti zlíbí. Navíc Ti Ovi obchod nabízí ke stažení mnoho dalších kanálů z celého světa. Tak toho využij a buď pořád v obraze. Jak jsi tedy zjistil, Wi-Fi umím přijímat vskutku impozantně, takže pokud jsi v kavárně, restauraci, baru, ve škole, v práci nebo i doma, připojuj se na internet skrz Wi-Fi, je to pohodlné.

Displej Nokia N8

Dnešní doba si žádá čím dál větší displeje, proto Ti nabízím 3,5‘‘ OLED dotykový displej s rozlišením 360x640 (tapety, pozadí a hry na toto rozlišení najdeš v menu vpravo nahoře), který dokáže zobrazit 16,7 milionu barev. Navíc je displej chráněn skvělým odolným sklem značky Gorilla Glass, takže se nemusíte tolik bát, že mi způsobíte nějaké zranění v podobě škrábanců nebo přichycených nečistot. Inu, ve zkratce řečeno, displej je u mobilního telefonu Nokia N8 docela slušný a kvalitní, zobrazující poměrně věrně všechny barvy, včetně černé.

Symbian^3

symbian Jeden Symbian zbožňuje, druhý haní. Tady se prostě člověku nezavděčím snad nikdy. Mě to ale vůbec nevadí, třeba budeš dalším z těch, kteří si můj nový operační systém oblíbí. Mám až tři obrazovky, na které si můžeš poskládat kdejaký wigdet nebo důležitý kontakt. Na každou obrazovku si pak klidně dej jiné pozadí, taky Ti to umožním. Krom toho umím pomocí jednoho kliku přejít ihned se všemi aplikacemi do offline podoby, abych zbytečně nepřenášela data navíc. To se vyplatí, viď? Umím toho mnohem víc, tak si mě zkus koupit, a uvidíš. Tvá Nokia N8.

GPS navigace zdarma, nadosmrti.

gps Dále Ti pro potěšení nabízím zdarma navigaci (jak pro pěší, tak pro řidiče), a to včetně hlasového vytáčení. Navíc díky službám Ovi budeš přesně vědět, co se kolem Tebe děje, ať už jsi v tom nejneznámějším městě. Velmi rychle tak najdeš to nejlepší v dané lokalitě - kavárny, restaurace, obchody, divadla, muzea, hotely a mnoho dalšího. Další skvělé tipy dostaneš díky aplikaci Trip Advisor, kde jak už sám název napovídá, se bude jednat o rádce na výlety. Ať už tedy jedeš autem nebo jdeš po svých, s mobilním telefonem Nokia N8 se nemáš šanci ztratit.

Ovi ovi ovi, všechno zdarma stáhnu

ovi shop Ač se má ultrakrátká básnička moc nerýmuje, základní myšlenku jsem vystihla dokonale. Ovi Obchod Ti nabídne možnost stáhnout si nepřeberné množství aplikací, které budeš dále využívat ke svým potřebám - a to především zdarma. Samozřejmě se tam najdou i placené aplikace, ale těch není moc, resp. je nejspíš nevyužiješ a vystačíš si bohatě s těmi, jež jsou nabízeny zdarma. Neboj se, spousta aplikací je již předem přeinstalována přímo ve mně, jako je třeba Facebook, Twitter, mapy, pracovní programy, atp. Každým dnem přibývají další a další, proto neváhej a vyhledávej už dnes.

Fotíme s gigantem

foto Ze všech chytrých telefonů mám já ten nejlepší fotoaparát (tedy, alespoň se to o mě zatím říká). Přeci jen s 12 MPx snímačem, objektivem Carl Zeiss, automatickým ostřením pro zachycení každého detailu a xenonovým bleskem se fotí hned jinak než s nějakým 5 MPx slabochem, který navíc nemá ani blesk. To já, Nokia N8 v tomto směru nechávám konkurenci daleko za sebou a už se těším na společné fotografie, které spolu budeme pořizovat. Pokud budeš chtít natáčet videa, žádný problém, přepni se do režimu HD a potom můžeš tato videa sledovat či ukazovat přímo na svém HD televizoru doma, po návratu z výletu.